ERCİYES ŞARKÜTERİ

Şehit Asım Cad.No: 6 Beşiktaş-İstanbul (0212) 2618479


Erciyes Şarküteri Beşiktaş'ta Yedi Sekiz Hasan Paşa'nın hemen yanında bulunur. Şarküteri sahibinin kendi mandırası varmış. Ürünleri orada yapılıyormuş.Yani yalnız satışını değil imalatını da kendileri yapıyorlar. Tabii satılan reçeller hazır. Bu yüzden onlardan hiç denemedim. Ben buradan en çok çeçil peyniri alırım. Buradan aldığım çeçil peyniri fazladan yumuşak oluyor ve makarnaya çok yakışıyor. Erciyes Şarküteri'yi çok sevmemin asıl nedeniyse 3,5TL sına yaptıkları "öksüz doyuran" sandöviçidir.          
       Esnaf sandviçin fiyatı az malzemesi bol olduğu için  bu ismi takmış. Açık büfe bir tezgah bulunur Erciyes Şarküteri'nin önünde sabah akşam. İstediğiniz kadar malzemeyi kepekli ya da normal sandviç ekmeğinin içine koydurabilirsiniz. Fiyat değişmez. Koyanın elleri cömerttir. Ekmek de yandaki Yedi Sekiz Hasan Paşa'dan alınıyormuş zaten. Çeşit çeşit peynir, salam, sucuk, pastırma, kaynamış yumurta, domates, salatalık, seytin, zeytin ezmesi... ne isterseniz koydurabilirsiniz. Artık nereye gidiyorsanız bir de büyük bardak çay yanına aldınız mı yanına uzun süre tok tutar. Bir günü geçirdiğimi bilirim bu "öksüz doyuran" ekmek arasıyla.
   Bu sandöviç aynı zamanda şarküteri de satılan ürünleri de hep birden tatma imkanı sağlar. Çok beğendiklerinizi kahvaltılık olarak da alabilirsiniz yani. Eh bundan daha güzel bir ürün tanıtımı olamaz diye düşünüyorum.

Kocatepe Mahallesi Mega Center C:29 Blok No:4/A Bayrampaşa / İstanbul
Telefon: (0212) 224 26 71 - (0212) 225 19 02  | Fax:  |  baltekkovanmamulleri@hotmail.com / balteksatisihsan@gmail.com
© 2019Baltek Kovan Mamülleri /M.İhsan Tanyıldız Tüm Hakları Saklıdır.